Depresyonist.com 1 Yaşında

Ey ahali, başlıktan da anlayacağınız üzere, kuruluşumuzdan bu yana bir seneyi geride bıraktık. Sanıyorum ki, bir-çok kişi depresyonist’in anlamını tam olarak bilmeden, sitemizi ziyaret etti. Bunun üzerine bildiğim tek bir-şey daha var.  34975 ziyaret almamıza rağmen, insanların duyarsızlıkları hat saffada. Ne bir eleştiri, ne de bir takdir aldık. İşte sırf bu yüzden, inadına daha nice seneler birlikte olucaz. Hepsi bu, depresyonist.com 1 yaşında.

Depresyonist.com Yenilendi!

Bildiğiniz üzere, web sitemiz 1. yılına doğru yaklaşıyor. Hazır böyle bir durum söz konusu iken, istedim ki yeni bir arayüzle yayınımıza devam edelim. Buna dayanarak yeni bir görünüme geçmeye karar verdim.

Görsellik ön plana çıksa da, içeriklerin akışı aynı şekilde devam edecek. Tabi bu demek değil ki, içeriklerimizde yenilik söz konusu olmayacak. Yakın bir zamanda yeni içerikler, eskisinden farklı konular yayında olacak.

Tasarım tamamıyla depresyonist.com‘a aittir ve hiç-bir yerde bulamazsınız. Bize özgü bu tasarımı bendeniz yapmış olup, hayata geçirmiştir. Herhangi bir eksiklik gözünüze çarpar ise, lütfen tarafıma bildirin. Gerekli düzenlemeleri ona göre yapalım.

Evet, işte bu kadar. Depresyonist.com yeni görünümüne kavuştu. Tekrar ve tekrardan “Kafanıza göre takılma vakti..”

Hepinize Teşekkür Ederiz(!)

Depresyonist.com‘a girip, tüm yazıları okuduktan sonra, tek bir kelime bile yorum yapmadığınız için “Teşekkür Ederiz!” İlginizden, hassaslığınızdan ve duyarlılığınızdan ötürü tekrar “Teşekkür Ederiz!

Emeğe saygınızdan ve insaniyetinizden ötürü de “Teşekkür Ederiz!

Bu siteyi günde en az 200 kişi ziyaret ediyor ve yapılan yorumlar, beğeniler, şikayetler bu rakamın 100’de 1’i.

Ey insanoğlu, yaptığın rezillik için yine ve yine “Teşekkür Ederiz!

Depresyonist’in Yeni Yüzü!

Depresyonist.com’un tasarımını değiştirdim. Söylememiş miydim? Kızarsam yaparım diye. İşte sonuç yeni görünüm hizmetinizde. Yapılmış olan tasarım tamamıyla bana aittir. Ben inanıyorum ki, eskisinden daha şık, güzel ve daha anlaşılır oldu. Yeni tasarımımız hakkında sizlerin de yorumlarını bekliyoruz. Şimdi ve her zaman olduğu gibi “kafamıza göre takılma vakti” hoşçakalın.

Baş Düşmanım “Internet Explorer”

Kaç zamandır uğraşarak yapmış olduğum, depresyonist temasının üçüncü versiyonunu siteye giydirmek için sanırım iki-üç haftadır uğraşıyorum. Fakat bu “Internet Explorer” dediğimiz arkadaş, CSS’leri kafasına göre yorumladığı için bir türlü temayla uyum sağlamıyor. Herkes “Mozilla Firefox” kullansa keşke, bende bu kadar uğraşmak zorunda kalmazdım. Ben acayip soğumuş durumdayım bu, “Internet Explorer” denilen adi tarayıcıdan. Bilgisayarımdan kaldırdım ve firefox’la aynen devam ediyorum.

Bu arada ne olursa olsun, o temayı tüm tarayıcılara uygun hale getiricem. Sadece biraz zaman lazım. Biraz daha beni kızdırması, çileden çıkarması lazım ki, bir hırs yaparsam tema değil, kazak giydiririm lan ben bu siteye! Şerefsiz “Internet Explorer!” Kardeşlerim siz de gelin iyisi mi silin gitsin bu şerefsizi, babalar gibi “Mozilla Firefox” kullanın!

Hey Ahali!

Yeni yeni küfürler birikiyor dilimde, yeni tür angutları gördükçe. Her defasında, yeniliğe aslında açık olduğumu fark ediyorum, her ne kadar kendisinden haz etmesem de.. Öyle cins insanlar gördüm ki, bir-kaç gün içerisinde, kendimin insan olmadığına tamamen ikna olmuş durumdayım. Neyse ben anlatmak istediklerime geçeyim.

Yenilmedim ahali ben, kayboldum. Hayat beni kaybetmedi korkmayın, kendi isteğimle kayboldum. Kimse zannetmesin, huzuru buldu bu lavuk ondan girmiyor diye. Ara vermek istedim, bir-kaç hafta. Her türlü hisleri yaşadım, bir insanın başına gelebilecek her türlü duygusal, fiziksel, karamsar, zihinsel.. Ne bileyim daha ne varsa hepsini yaşadım. Şimdi daha tecrübeliyim ve daha iyi yazacak konumdayım. Bekleyin beni dostlar, yakında yeniden şiir yazıcam.

Bu arada bu tecrübe edindiğim bir-kaç haftada öğrendim ki, “küfür iyidir, lütfen ediniz.” benden size en akıllıca tavsiye, küfür olmadan olmaz!