Depresyonist.com Tekrar Hizmete Açıldı!

Uzun zamandan sonra, tekrar hizmetine girdik. Yeni tasarım, yeni yüz ve yeni içeriklerle karşınızdayız. Bundan sonra çok daha farklı amaçlar edinmek üzere, yeni bir adım atmış bulunuyoruz. 45-50 günlük bir aranın ardından, yine buradayız. Aslında biraz ihmalkarlık yüzünden bu kadar uzun bir süre, sessiz ve kapalı kaldık. Sanırım anlayışla karşılayanlar vardır aranızda. Kolay değil, siteyi komple bakıma aldık, veritabanını güzelleştirdik, tasarımı yeniledik. Biraz da kafa dinledik sanırsam. Kısaca yenilikleri anlatmak istiyorum.

– Sloganımızı değiştirdik. Artık “Karamsar bir aynadan yansıyanlar” değil de, “Akıl-Fikir Silsilesi” oldu.

– Daha renkli olmasını istediğimizden ötürü, logomuzu değiştirdik.

– Karamsar olmamıza rağmen, rengarenk bir tasarım yaptık.

– Biz de sosyalleşmeye karar verdik. Twitter, Facebook, FriendFeed ve Vimeo’da bulunan depresyonist.com’un profillerini görücüye çıkardık.

– Dinleyesiniz diye, yan menüye video klip yüklemek suretiyle, müzik alanı oluşturduk.

– Filmleri ön plana çıkarmayı düşündük ve öyle de yaptık.

– Rast-gele yazıların hareketli olabileceği hayalini kuruyorduk ve hayalimizi gerçekleştirdik.

Kısacası herşeyi değişmeye çalışıyoruz. Gerçi çoğul konuştuğma bakmayın, bu saydığım bütün maddeleri bir kişi, yani tek başıma ben yapıyorum/yaptım. Umarım beğenirsiniz demeyi çok isterdim ama gerçekten pek umursamıyorum. İstedik, düşündük ve yaptık. İşte bu kadar. Yalnız sizden tek bir isteğim var, tasarımda gözünüze çarpan eksiklikler olursa, lütfen bilgilendirin.

Bu arada şu an için, yazıların büyük bir kısmında fotoğraf bulunmamaktadır. Sakın bunu bir kusur veya bir eksik olarak nitelendirmeyin, en yakın zamanda eklenecektir.

Hepinize Teşekkür Ederiz(!)

Depresyonist.com‘a girip, tüm yazıları okuduktan sonra, tek bir kelime bile yorum yapmadığınız için “Teşekkür Ederiz!” İlginizden, hassaslığınızdan ve duyarlılığınızdan ötürü tekrar “Teşekkür Ederiz!

Emeğe saygınızdan ve insaniyetinizden ötürü de “Teşekkür Ederiz!

Bu siteyi günde en az 200 kişi ziyaret ediyor ve yapılan yorumlar, beğeniler, şikayetler bu rakamın 100’de 1’i.

Ey insanoğlu, yaptığın rezillik için yine ve yine “Teşekkür Ederiz!

Depresyonist’in Yeni Yüzü!

Depresyonist.com’un tasarımını değiştirdim. Söylememiş miydim? Kızarsam yaparım diye. İşte sonuç yeni görünüm hizmetinizde. Yapılmış olan tasarım tamamıyla bana aittir. Ben inanıyorum ki, eskisinden daha şık, güzel ve daha anlaşılır oldu. Yeni tasarımımız hakkında sizlerin de yorumlarını bekliyoruz. Şimdi ve her zaman olduğu gibi “kafamıza göre takılma vakti” hoşçakalın.

Hey Ahali!

Yeni yeni küfürler birikiyor dilimde, yeni tür angutları gördükçe. Her defasında, yeniliğe aslında açık olduğumu fark ediyorum, her ne kadar kendisinden haz etmesem de.. Öyle cins insanlar gördüm ki, bir-kaç gün içerisinde, kendimin insan olmadığına tamamen ikna olmuş durumdayım. Neyse ben anlatmak istediklerime geçeyim.

Yenilmedim ahali ben, kayboldum. Hayat beni kaybetmedi korkmayın, kendi isteğimle kayboldum. Kimse zannetmesin, huzuru buldu bu lavuk ondan girmiyor diye. Ara vermek istedim, bir-kaç hafta. Her türlü hisleri yaşadım, bir insanın başına gelebilecek her türlü duygusal, fiziksel, karamsar, zihinsel.. Ne bileyim daha ne varsa hepsini yaşadım. Şimdi daha tecrübeliyim ve daha iyi yazacak konumdayım. Bekleyin beni dostlar, yakında yeniden şiir yazıcam.

Bu arada bu tecrübe edindiğim bir-kaç haftada öğrendim ki, “küfür iyidir, lütfen ediniz.” benden size en akıllıca tavsiye, küfür olmadan olmaz!

Görünüm Bütünüyle Değişti

Depresyonist.com’un dış görünümünü, “sıfırdan” olmak kaydıyla değiştirdim. Umarım beğenirsiniz, demeyi çok isterdim fakat beğenip/beğenmemeniz pek umrumda değil.. Eski tasarımdan daha iyi olduğuna inanıyorum şu anki tasarımın. Yinede görüşlerinizi almak istiyorum, görünüm hakkında bi’şey dicek olan varsa bu konunun altına yorum olarak yazsın. İstediğiniz bi’şeyler varsa söyleyin onları da koyalım.. Daha ne diim? “Kafanıza göre takılma vakti.”

Duyurular

– Depresyonist.com açılmıştır. Kafanıza göre takılma vakti..

” İnternet ortamında, bilmem kaç milyon web sitesi var, inanıyorum ki bir çoğunda sitenin kuralları vardır. Hep nefret etmişimdir birinin kafasına göre oluşturduğu saçma sapan kurallara uyma zorunluluğundan.. O yüzden kural filan yok burda, herşey serbest.. Serbest dedik ama “ibneliğe de tahammülümüz yok” ona göre davranın. İçinizden nasıl geliyorsa öyle davranın.. Dedik ya “Kafanıza göre takılma vakti..” Hepsi bu başka sözümüz yok .. ”

– İsteyenlere depresyonist.com uzantılı mailler verilecektir, böyle bir mail adresi arzu ediyorsanız bu başlık altına yorum yazın veya iletişim menüsünden bizlerle irtibata geçin.